Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

1września 2017 001Atak niemieckiego pancernika "Schleswig-Holstein" na polską składnicę wojskową na Westerplatte 1 września 1939 roku o godzinie 4.45 był jednym z pierwszych wydarzeń rozpoczynających II wojnę światową. Pomimo upływu lat, nie możemy zapomnieć o wydarzeniach, które się wtedy rozegrały. Obchody rocznicy II wojny światowej to nie tylko przestroga dla przyszłych pokoleń, ale też okazja do upamiętnienia tych wszystkich, którzy z narażeniem własnego życia stanęli do walki z przeważającymi siłami wroga. Pamiętajmy o ich odwadze i poświęceniu, dzięki któremu dziś możemy cieszyć się wolnością.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły z panem dyrektorem Krzysztofem Zaborskim i panią wicedyrektor Bożeną Maruszczak, przedstawiciele władz miasta, kombatanci, dzieci z przedszkola udali się pod pomnik Orła Białego, aby złożyć wiązanki kwiatów i zapalić znicze ku czci poległych za ojczyznę.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://zspdebno.pl/images/art/1września_2017